Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sklopná pažba sa58 na airsoftové zbrani AK47

Obrazek


Pro stále častější dotazy a otázky co, jak a kde, jsem se rozhodl napsat stručný popis toho, co je potřeba udělat pro konverzi (přidělání) sklopné pažby z českého "ostrého" samopalu sa58, na airsoftový samopal AK47 (vyzkoušeno pouze u typu Tokio Marui, Classic Army, Cyma, JG; u zbraní typu PJ, Dboy tuším tahle koverze nelze zrealizovat, pokud ano a máte s tím někdo zkušenosti, ozvěte se a já svůj přízpěvek upravím)

V první řadě, je potřeba si uvědomit to, že tato pažba nelze namontovat místo již sklopné původní pažby AK47S.

Obrazek

Pokud chcete namontovat sklopku sa58 na takovou zbraň (AK47S) musíte si zakoupit nové tělo určené pro klasickou pevnou pažbu, např zde.

Vaše zbraň by tedy měla být AK47 s pevnou pažbou, resp. tělem pro pevnou pažbu:

Obrazek

 

 

 

 

Na těle je potřeba upilovat (uřezat) packy určené k přichycení pevné pažby

Obrazek

 

 

 

 

 

Potě k tělu jednoduchým způsobem (selský rozum) ze zadní strany připevníte tzv. studentův adaptér pro konverzi sklopné pažby sa58, který zakoupíte zde.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

K adaptéru přišroubujete sklopnou pažbu sa58 (musí být kompletní vč. celého mechanizmu pro ohýbání), kterou koupíte např. zde.

Obrazek

 

 

 

 

 

Vše je hotovo, jediné co nám chybí je dostatečně dlouhá kabeláž pro připojení baterky (Neřešíme u AK47S, kde je kabeláž k tomu určená). Proto zvolíme novou kabeláž určenou pro AK se sklopnou pažbou, zakoupit lze např zde, nebo pokud jsme dostatečně šikovní a máme na to prostředky, můžeme se namísto toho pustit do pájení(ušetříme za kabeláž). Baterku připevníme buďto k tělu zbraně z boku do kapsy, nebo ji připevníme černou izolační páskou. Pokud je dostatečně malá (8.4 V) a tenká (typ AK47s), vleze se nám do schránky pod horním krytem těla. Pro delší tenkou (9.6 V, AK47s) lze zakoupit středový díl zbraně k tomu určený.

Pozn: Pokud si nevíte rady s rozebráním zbraně, využijte sekci "Kutilův koutek" z shopu Airguns, který najdete u nás v odkazech na obchody.

 

Přeji tedy, ať vám sklopka dobře slouží.

 

Autor: FutureX