Jdi na obsah Jdi na menu
 


zpět


Ralsko 2010:

Původně chystané soustředění Ralsko se v podstatě proměnilo v super dovolenou. Díky nádhernému počasí a situacím, které se vyvinuly během našeho pobytu v bývalém vojenkém prostoru, jsme si uvědomili, že poslední šanci, než dané prostory odkoupí investoři je třeba nepromarnit a tyto prostory si pořádně užít.

První den, po malém zaváhaní ještě doma, jsme s totálně přetíženými auty dojeli cca 0900 do prostoru "ubikace". Tým vedený svobodníkem Matym byl pověřen prozkoumat okolí našeho "Hotelu" a mezitím desátník FutureX se svobodníkem Shuangem provedli zkoušky kadeta nováčkovi Hanzovi. Po příchodu průzkumného týmu, jsme si sjeli krátkou pořadovou přípravu, při které byl Hanz povýšen na plnohodnotného člena jednotky. Poté nachystáni a rozděleni na Útočný a Palebný tým, jsme v daných prostorách zahráli několik her, typu team-deathmatch. Unaveni z cesty jsme šli docela brzy spát.

Druhý den ráno po snídani, jsme se nachystali do pouště, k bývalému vojenskému letišti. Proběhnul zde takový zábavný kurz sebeobrany, nakopnutý zkušeným karatistou Hanzem. Natočili jsme pár snímků na budoucí prezentační video. Vyzkoušeli naše nové RPG a posléze se vrátili napříč stepí naobědvat, k našim autům. Po vydatném obědě, z konzerv ohřátých slunečními paprsky a horkým vzduchem uvnitř aut, nebylo zbytí se schladit na nedalekém Máchově jezeře. Bohužel osudná věc se stala našemu svobodníkovi Shuangovi, když poslán velitelem pro zapomenutý fotoaparát v autě, nechal si klíčky od auta v kraťasech a posléze je utopil v "Macháči". Naštěstí jsme to zjistili až při odchodu, takže jsme si vodu náramně užili :-D. Svízelnou situaci, která nastala opravdu zachráníly náchradní klíče majitele auta, jež byl na víkend v Brně, ale některý ž členů jeho rodiny je doma našel. Řešení bylo to tedy naprosto jasné, ale už né tak jednoduché. Pomocí drátu a utonu, jako banda zlodějů jsme otevřeli dveře naší "Feliny" a mohli si vypakovat věci z auta pro odvezení na náš "Hotel". Obětavost našich dvou hrdinů, řidiče Malarkyho a navigátora Krváka byla nevídaná a tak s cca hodinou spánku se v 0000 vydali na Vsetín 350 km tam a zpět provázejíc kopou energetických nápojů a cca 16ti hodinama jízdy v autě pro náhradní klíče. Zbytek jednotky klíče a Shuangovi peníze za naftu večer v "Hotelu" pohodově zapil a i přez tuhle situaci, panovala super nálada.

Třetí den po probuzení a náležité snídani jsme absolutně nečekali co nás potká. Natáčeli jsme další snímky v budovách, ideálních pro CQB a posléze ve velkém horku jsme si šli odpočinout do našeho "Hotelu" za účelem oběda. V tu dobu přijížděli na naše místo tehdy pro nás neznámí lidé, tak jsme se s nimi pozdravili a nijak zvlášť jsme si jich nevšímali. Naše první myšlenka byla, že jsou nějaká military jednotka a že se chtějí prostě jen ubytovat. Když nám ale bylo nabídnuto připojit se do jejich akce, po prohození krátkého rozhovoru, jsme ale zjistili, že se airsoftem a ani armádou skoro nezabývají a že to jsou lidé, kteří chtějí opuštěné budovy použít za účelem postypokalyptického LARPu. Rozhodnutí bylo tedy pro většínu jasné a tento den jsme ztrávili, jako nájemní žoldáci na jejich akci. Část jednotky vydělávala imaginární peníze, zaúkolovaná ministrem osvěty na špinavou práci venku v zamořeném ovzduší s plynovýma maskama na hlavě a proti-látkou v sobě s kterou vydrželi na jednu dávku hodinu v tomto krutém prostředí. A druhá část jednotky vedla zajímavé LARP rozhovory se stylově vypadajícímí lidmi v místní postapokalyptické hospodě, při pivu koupeném za vydělané imaginární peníze. Zážitek z výborného, elitního a promyšleného LARPu byl naprosto ohromující, bohužel jsme se ale s herními lidmi museli rozloučit a vrátit se s náhradními klíči na macháč pro naše opuštěné auto a následném sbalení a nasoukání věcí do našich vozidel.

Čtvrtý den krátce po půlnoci už proběhnul pouze jako odjezd. Probuzení ovšem bylo naprosto nevšední. Svobodník Maty byl napaden neznámým vetřelcem z vesmíru, a za ústupu vzad s naprosto hrůzostrašným strachem doprovázeným panickým řvaním, byl posléze uklidněn, že to byl dost krutý žert, ale naštěsí se nachází v reálném světě obklopen jeho milovanými členy jednotky. Poté jsme se naskládali do aut a odjeli domů. Sprcha a vlastní peřina každého jistě neminula.

Děkuji všem zúčastněným za výbornou atmosféru po celou dobu "airsoftové dovolené", především chci hlavně poděkovat Malarkymu a Krvákovi za ochotu zajet domů pro náhradní klíče!

Zůčastnění: FutureX, Maty, Shuang ba, Messi, Malarky, Krvák, Hanz a náš host ze Sabotage Teamu Vysoké Mýto, "Dlouhovlasý Šimon".