Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpět

Obrazek


 RUTOVIJSKÝ KONFLIKT
19.4.2008
 

 

Rutovia 2008 se konala 19.4. ve Frýdku-Místku a my na ní jeli v 8mi lidech+kameraman, tohle byla naše první velká akce!!!

Už hned od registrace do Rutovie, jsme se těšili na onen den jak malé děti na autíčko. Když to konečně přišlo byli jsme v očekávání jak to všechno dopadne.

Ale začněme od začátku, den začínal už od 04:45, kdy jsem vstával, oblékl a šel na určené místo, kde mě vyzvednul náš velitel Futurem. Napakoval jsem si věci do auta a vyrazili jsme pro dálší členy týmu. Konečně jsme všechny nabrali a vyrazili jsme do Frýdku-Místku. Cesta byla malebná:), jeli jsme podle mapy z netu:) a až na pár seků jsme dorazili na místo podle plánů. Na poslední chvíli jsme si urvali poslední dvě dobré místa na zaparkování a šli jsme se zaregistrovat. Bohužel tam bylo narváno tak, že po pár minutách postávání v řadě bez pohybu jsme se opět vrátili k autu, kde jsme se vyzbrojili a připravili k boji. Hned, jak jsme byli kompletní, tak jsme zase vyrazili k registraci. Konečně už se to tam pohnulo a my se regnuli. Po registraci jsme šli bokem, počkali jsme až se doregistrují poslední týmy a pak jsme se přidali k naší rotě A za Rutovijskou armádu. Poslechli jsme si něco k pravidlům od pořadatelů(nicméně skoro nikdo nic neslyšel:D). Jakmile bylo vše jasné, vyrazili jsme na naše respawny, kde se velitele rot a týmů domlouvali na taktice obrany našeho území, po naplánování všech potřebných věcí, se roty odebrali na své stanoviště.

 

Roty byli rozděleny následovně – Rota A na levém křídle, Rota B na pravém křídle, Rota C na hrotu a Rota D jako záloha u hlavního stanu a k obraně Generála. Dostali jsme rozkazy udržet levé křídlo jak to jen půjde, ovšem bez větších ztrát, raději s ústupem. Všichni zaujímali pozice, když se v tu chvíli ozvaly první výstřely, to někdo z naší roty začal střílet po jednotkách UN, které v tu dobu byly neutrální.

Po prvním výstřelu už se strhla vlna palby. Zanedlouho se to ovšem uklidnilo, palba přestala. Jenomže v tu chvíli se jednotky UN rozhodly být s USA a začali na nás útočit společně se svými spojenci. My jsme si pořád drželi své levé křídlo, zatím bez odporu. Bohužel ale pravé křídlo naší roty A bylo pod prudkým útokem. Jednotky USA a UN otevřeli frontovou linii, která šla od roty B až po pravé křídlo naší roty A. My jsme se stále drželi až na samotném levém křídle, kde si nás zatím moc nevšímali. Ale to netrvalo dlouho, hned po padnutí celého pravého křídla roty A, začali proudit útoky na nás. Bylo nás něco málo přes 10 vojáků a spojenci do nás začali bušit co to šlo. Začali si nás obkličovat a my jsme se po pár metrech začali stahovat a žádali jsme o posily. Ty bohužel nepřicházely. Když už jsme byli zatlačeni na neúnikový prostor, bylo jasné že se početné přesile neubráníme. Postupně všichni padli, i velitel našeho družstva Futurem. V tu chvíli jsme tam zůstali už jenom poslední 4 vojáci z roty A. Já, rivyll a 2 chlapi z Destiny Group. To už nám konečně dorazilo i pár posil a my se trochu zformovali do protiútoku. Pokusili jsme na ně zaútočit a trochu je zatlačit zpátky. V tom jsem dostal zásah a poprvé jsem volal medika, který obětavě přiběhl a ošetřil mne. No já mohl pokračovat dál, bohužel ne nadlouho, páč mi došli kuličky. V době,  při doplňování zásobníků, přiletěla osudová kulička a já odešel na respawn. O pár sekund později padl i zbytek a tím jsme ztratili levé křídlo.

Při příchodu na respawn, jsem si stihnul už jenom doplnit zásobníky a šel jsem opět do boje. To už se zpátky zformoval náš tým ANH. Šli jsme zpět dobýt naše ztracené pozice. Ty jsme získali bez odporu, jelikož se spojenci soustředili na útoky ze středu linie. Tak že jsme se vídali podpořit do středu roty C a D, které čelily těžkým útokům. Pokusili jsme se vybudovat předmostí u betonového, zatravněného bunkru. To se nám bohužel nepodařilo a při ústupu většina lidí padla. Náš velitel FutureX se schoval do bunkru a já byl kousek za ním na menším kopečku. Při doplazení na jeho vrchol jsem to schytal do zad a šel jsem. FutureX se pořád držel uvnitř bunkru a při vhodné chvíli, kdy už boj u bunkru utichl, vyšel z bunkru a připlížil se k nepřipraveným jednotkám USA, kde je z pár metrů nakrmil salvou. Byl to sebevražedný krok, který měl ale dobře časově naplánovany, páč petal z toho místa jak divý a už věděl, že ho nakrmí koulema do zad. Jenže to bylo cca 5 minut před pouštěním z respu.

Opět jsme se setkali všichni na respawnu, to už byly všechny roty roztroušené po celé ploše a boje se odehrávaly jenom u našeho hlavního stanu a na pravém křídle u roty B, která se snažila získat vlajku Američanů. Po menším odpočinku jsme se vydali k hlavnímu stanu, kde pokračovaly tuhé boje. Dostali jsme rozkaz podpořit zbytek roty C v první línii. Vyrazili jsme tam a po obhlédnutí situace se FutureX rozhodl že uděláme nárazový protiútok. Náš tým se tedy nachystal, zbytek lidí se připravilo na naše krytí. Po odpočítání jsme vyrazili v před, bohužel se útok nepovedl jak jsem čekali proletěli jenom Maty, FutureX a Messi , Rákoš nestihnu ani vyletět a měl jí, Termit zběhl kopeček a dostal jí pár centimetrů od svého přirození:D a já sem při doskoku špatně došlápl, hodil sem se na záda a hned jak sem se postavil tak mi sprášili stehno. Takže jsme se opět vydali na respawn. O chvíli později došli i Maty a Messi a za nimi FutureX který se chtěl opět dostat do bunkru jenom že na smůlu byl obsazen američany, kteří ho sprášili pěkně zbílzka 120 a 130 pružinou.

To už jsme byli asi v polovině hry. Po respawnu jsme vyrazili na pomoc rotě B k získání americké vlajky. Následný lehký odpor jsme odrazili a dostali se k vlajkovišti. Hned za mezí vysela americká vlajka a pod ní ležela naše. Naši vlajku jsme získali zpět lehce a už jsme jí pomaličku vyvěšovali a za našeho menšího přispění krycí palbou se jeden odvážlivec roty B vrhnul pod nepřátelskou vlajku. Vzal ji a skočil zpět, naše vlajka se vyvěsila a úkol byl splněn. Pár členů roty B zůstalo bránit vlajku, zbytek se vydal k hlavnímu stanu. Následovala menší přestřelka. Padl náš velitel my jsme se je pak snažili obejít z pravé strany, ale neúspěšně.

Vrátili jsme se zpět k hlavnímu stanu, tam jsme chvíli čekali a dostali jsme rozkaz podpořit rotu B u vlajkoviště. Dorazili jsme tam a připojili jsme se k pár odvážlivcům kteří chtěli provést útok na opevněný barák. Útok jsme zahájili, uběhli jsme pár metrů a hned jsme zalehli za křáky a dál už se ani nehnuli. Na konec jsme se pod těžkou palbou stáhli zpět. Chvíli jsme ještě stříleli a pak jsme se stáhli až k hlavnímu stanu kde boje pomaličku ustávaly, protože se spojenci chystali na masivní útok což jsme ovšem nevěděli. Rozhodli jsme se přesunout víc na levé křídlo k naší původní pozici. Ušli jsme sotva pár metrů a jejich útok začal. Nejdřív jenom z lehka, ale i tak jsme se rozdělili. Já zůstal s Termitem na kopci mezi hlavním stanem a naším původním postavení. Rivyll, Messi a Maty byl napravo od nás přilepení na mezi hned vedle hlavního stanu. Byli pod palbou, zatím co my s Termitem jsme vyčkávali. Posléze následoval tvrdý útok jednotek USA a UN. Stačila chvilka a trojka Rivyll, Messi a Maty padli a já s Termitem jsme zůstavali na kopci s velitelem naší roty A, Jarynem. První vlnu spojenců jsme zahnali bez potíží, při druhé vlně Termitovi došla baterka tak musel na respawn a já tam zůstal sám z našeho týmu ANH. Já ještě s pár lidmi jsme se přesunuli ne levé křídlo kde začali jednotky UN tlačit. Nakonec jsme je zahnali ale bohužel v tu chvíli padl náš hlavní stan i s Generálem. Následovně padl i velitel roty Jaryn a všechny zbytky Rutovijské armády až na cca 10 lidí kteří jsme se udrželi na levém křídle. Bohužel už jsme byli v obklíčení a proti celé spojenecké armádě čítající přes 150 lidí jsme neměl žádnou šanci. Drželi jsme se jak to jenom šlo.

Mezitím se na našem respawnu formoval velký protiútok z celé Rutovijské armády pod velením našeho Generála. Já už sem se záchrany bohužel nedočkal a padl sem pod velkou palbou ze všech stran a ještě z pár dalšími lidmi jsme se přesunuli na respawn.

Když jsme tam šli potkali jsme naší armádu, to byl krásný pohled. A mezitím co jsem já s pár dalšími čekali na poslední respawn naše vojsko dobylo zpět hlavní stan a zahnalo spojence až k její základně. Při tom naši obsadili i klíčový dům který jsme se několikrát snažili dobýt ale bez úspěchu.

Na respawnu sme se opět sektali všichni z ANH a zformovali se do poslední půl hodiny bitvy. Tak jsme já, Futurem, Messi a Maty vyrazili nejdřív k hlavnímu stanu. Z tama už šli rozpačité rozkazy a my se rozhodli že pujdem k dobytému baráčku. Než jsme tak učinili, tak to Messi a Maty dostali. Lehli na zem a čekali na medika ten stále nešel. Já a FutureX došli do baráku našli jsme tam medika a poslaliho jsme ho ven za Messim a Matym. FutureX a já jsme vběhli až do čela baráku k oknám kde byly největší boje. Bohužel jsme to tam drželi jenom ve třech lidech. Zbytek byl buď venku až na druhé straně baráku, nebo hluboko uvnitř. Při neustálém náporu, kdy jsme s FutureXem zastavili útok až na metr od nás, to bylo fakticky famozní, jsem ale přebíjel a velitel Futurem to dostal z boku tím jsme ztratili pokrytí ze zad a to už jsme nemohli ve dvou lidech udržet. Po chvilce oknem přiletěl slzák který mi naštěstí nic neudělal, bohužel hned na to doletěl granát. No a já prostě nestihnul utéci a dostal jsem to střepinou. Co se stalo s kolegou co to bránil snáma už nevím, ale já a FutureX jsme se odebrali už na parking k autům, jelikož už byl konec.

 

Závěrem bych jenom dodal že po těžkých bojích jsme nakonec ubránili hranice s nepřítelem a nepustili jsme ho ani o metr dál, v tu to chvíli Rutovijská armáda slaví vítěztví a na nějaký čas se sklidnili zbraně před dálším útokem armád USA a UN...... S pozdravem Svb.Malarky z týmu Armády Nového Hrozenkova.